INTERHALL - přetlakové haly, nafukovací haly, sportovní povrchy

Nafukovací přetlakové haly

12Naší hlavní činností je výroba, dodávka a montáž nafukovacích přetlakových hal libovolných rozměrů dle přání a požadavků zákazníka. Nafukovací halu je tak možné postavit prakticky na jakémkoli sportovišti a přizpůsobit ji účelu využití.

Obecný popis přetlakových hal:
Jak již samotný název napovídá, jedná se o pneumatické konstrukce s vnitřním přetlakem cca 300 Pa. Dodáváme dle přání zákazníka haly buďto v tří nebo čtyřplášťovém provedení. A nově s ohledem na stále rostoucí ceny energií také haly nízkoenergetické.

Hlavní nosnou funkci pláště plní světlopropustná fólie s efektem světelného rozptylu, na které je umístěna tepelná izolace v podobě bublinové fólie. Poslední vrstvou je pak ochranná UV stabilní fólie, která zamezuje pronikání nepříznivých venkovních vlivů do opláštění haly a zamezuje tak jejímu poškození a znečištění. Tato fólie je opatřena speciální povrchovou úpravou, díky které se venkovní nečistoty nezažírají do pláště haly a jsou během deště smyty.

Celá tato skladba pláště je fixována sítí z ocelových lan, která dodává hale požadovaný tvar a zajišťuje také přenos statických veličin do spodní stavby a do podloží prostřednictvím kotevního systému.

Samotné ukotvení haly může být provedeno hned několika způsoby dle situace v místě realizace. Nejčastěji v případě realizace přetlakové haly na stávajícím sportovišti je to prostřednictvím ocelových kotev s rozpínacím mechanismem, které jsou beraněny do podloží. Vlastní kotvy jsou konstruovány tak, že mimo halovou sezónu bude celý nadzemní systém demontován a nebude tak jakkoli negativně ovlivňovat letní provoz na sportovišti, kdy je hala složena a uskladněna.

Osvětlení haly je zajišťováno vanovými svítidly, která jsou zavěšena na speciálních pásech, které jsou navařeny na vnitřní stranu nosné fólie. Jejich umístění je možné uzpůsobit pro potřeby provozovaného sportu.

Samozřejmostí u námi dodávaných hal je i dostatečně kapacitní vchodový objekt s přetlakovým vyrovnáním (otočný čtyřkřídlý karusel nebo přetlaková komora) a objekt nouzového východu.

Srdcem přetlakové haly je potom topná vzduchotechnická jednotka zajišťující vnitřní přetlak a vytápění na požadovanou teplotu. Jednotka je navíc vybavena automatickým havarijním systémem pro případ výpadku dodávky el. proudu nebo jiné komplikace. Nafukovací haly je možné vytápět prostřednictvím celé řady topných médií – zemní plyn, extra lehký topný olej, propan – butan,prostřednictvím teplovodního výměníku nebo v krajním případě i el. proudem. Jako jediní dodáváme nízkoenergetické topné jednotky, které pracují na principu rekuperace.

Naši zákazníci nejčastěji využívají našich hal pro zastřešení tenisových dvorců. Velikost zakryté plochy není prakticky nijak limitována – standardně dodáváme přetlakové haly zastřešující jeden až pět kurtů současně.
Mimo běžně dodávaných nafukovacích hal přes tenisové dvorce rovněž dodáváme přetlakové haly zastřešující různorodá sportoviště jako např. badmintonové kurty, kdy je geometrie haly společně s umístěním osvětlení uzpůsobena výškovým a světelným požadavkům pro bezproblémový provoz haly. Rovněž výstupní kanál vzduchotechniky je realizován tak, aby proudící vzduch negativně neovlivňoval samotnou hru.

Dále firma INTERHALL dodává nafukovací haly pro zastřešení fotbalových či multifunkčních hřišť , beachvolejbalových kurtů a nově také jako první u nás haly přes venkovní hokejová kluziště.
Více fotografií námi realizovaných hal naleznete v galerii zde

YOUAH Úvod Služby Přetlakové haly
A+ R A-